Анотація:
МЕТА РОБОТИ - розробка технології виготовлення нанокомпозитних інтеркальованих матеріалів, вивчення структурних та фізичних властивостей наноструктур цих матеріалів, створення нових інтеркаляційних наноконденсаторів для кіл змінного струму.
ОБ'ЄКТ ДОСЛІДЖЕННЯ - нанокомпозитні матеріали на основі шаруватих напівпровідникових матеріалів А3В6 і сегнетоелектриків NаNO2, KNO2, KNОз; конденсаторні структури, сформовані з нанокомпозитних матеріалів.
МЕТОДИ РОБОТИ - синтез нанокомпозитних матеріалів на основі порошків і об'ємних монокристалів А3 В6 шляхом їх інтеркалювання сегнетоелектричними матеріалами з рідкої фази , формування гібридних спінтронних високочастотних конденсаторних наноструктур типу "феромагнетик-наноструктурований вуглець-широкозонний оксид-нанокомпозитний матеріал" на ван-дер-ваальсівських поверхнях шаруватих кристалів А3В6, локальна зондова мікроскопія, імпедансна спектроскопія конденсаторних наноструктур, визначення їх електричних характеристик.
Результатом роботи є нова технологія формування нанокомпозитних матеріалів. На основі цих матеріалів створені нанокомпозитні накопичувальні і фільтрові конденсатори, фотоконденсатор, високочастотний спіновий конденсатор.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: НАНОКОМПОЗИТНІ СТРУКТУРИ, ІНТЕРКАЛЯЦІЯ, ФІЛЬТРОВИЙ НАНОКОНДЕНСАТОР, НАНОІОНИКА, СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКИ.
Опис:
СКОРОЧЕНИЙ ЗМІСТ ВИСНОВКІВ РЕЦЕНЗЕНТІВ.
Досліджено нові нанокомпозитні матеріали, створені на основі шаруватих напівпровідникових кристалів А3В6 і іонних сегнетоелектричних солей NаNO2, КNO2, КNOз. Дослідження мають комплексний характер і охоплюють вивчення механізмів самоорганізації наноструктур на поверхнях напівпровідників А3 В6 з молекулярним типом зв'язку, наноіонних твердотільних матеріалів на основі нанорозмірних оксидів, самодиспергованих іонних солей і нанопорошків шаруватих кристалів. В роботі представлені результати досліджень морфології і складу цих наноструктур,проведених за допомогою сучасних методів атомно-силової і тунельної спектроскопії, рентгенівської фотоелектронної спектроскопії і рентгенівської дифракції. На основі нанокомпозитних матеріалів були створені високочастотні бар'єрні конденсаторні структури з спіновим фільтром, нанокомпозитний фотоконденсатор, інтеркаляційні фільтровий і накопичувальний конденсатори з високою питомою ємністю,новизна яких підтверджена чотирма патентами України на винахід. ПРОПОЗИЦІЇ ПРО ПОДАЛЬШЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ.
Результати можуть бути використані для створення нових типів фільтрових і накопичувальних конденсаторів, пристроїв пам'яті, частотних комутаторів, фотоперетворювачів.