Анотація:
ОБ’ЄКТ ДОСЛІДЖЕННЯ – хімічні і фізико-хімічні процеси при застосуванні хімічних, фізико-хімічних та атомно-спектрометричних методів аналізу елементного складу неорганічних матеріалів.
МЕТА РОБОТИ – створення методик мас-спектрометричного, емісійного спектрального (ЕС), аналізу нових матеріалів, для яких відсутні стандартні зразки, аналізу наноформ карбону в їх суміші.
Експериментально одержано, термо-кінетичні характеристики реакцій розкладу матеріалів карбону нано на основі цибулин, графітових пакетів, поперечно-, конусно- волокнистих та згорнутих у сувій волокон, багато- та одношарових трубок при температурах 623К - 1273К.Запропонована модель розмірної залежності частинок нано від концентрації оксигену(2-) пов’язаного з периферійними атомами карбону (бору) з обірваними хімічними зв’язками. Розроблена процедура атестації готової продукції матеріалів карбону нано.
Методом математичного моделювання та експериментально проаналізовані мас- спектри гідроксиапатитув жевріючому розряді. Створений атлас молекулярних інтерференцій при аналізі цього матеріалу. Розроблена математична модель і комп’ютерна програма, розраховані параметри іскрового розряду в повітрі та інтенсивності спектральних ліній атомів та іонів титану та бориду титану. Розроблена концепція ЕС аналізу нових тугоплавких матеріалі на основі бориду титану з використанням стандартних зразків титанових сплавів.
Сплави потрійної системи Cu–In–Yb становлять інтерес з точки зору технологічного застосування, головним чином як нові магнітні матеріали.Методомізопериболічної калориметрії визначено парціальні та інтегральні ентальпії змішування розплавів в інтервалі складів 0 < xYb < 0,7 системи Cu–Yb і 5 променевих перерізів системи Cu–In–Yb до x3< 0,3 за температур 1453 –1473К.
Запропоновані методики створюють теоретичний фундамент атомно-спектрометричних та фізико-хімічних методів елементного аналізу неорганічних матеріалів.
КЛЮЧОВІ СЛОВА: ХІМІЧНИЙ АНАЛІЗ, МАС-СПЕКТРОМЕТРІЯ, ІОННО-МОЛЕКУЛЯРНИЙ СКЛАД, ПЛАЗМА ЖЕВРІЮЧОГО РОЗРЯДУ, ГІДРОКСІАПАТИТ, ВИСОКОЕНТРОПІЙНІ СПЛАВИ, ЕМІСІЙНИЙ СПЕКТРАЛЬНИЙ АНАЛІЗ,ІСКРОВИЙ РОЗРЯД, МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ, НАНОПОРОШКИBN,Si3N4, ІМПУЛЬСНА ВІДНОВНА ЕКСТРАКЦІЯ.
Опис:
СКОРОЧЕНИЙ ЗМІСТ ВИСНОВКІВ РЕЦЕЗЕНТІВ.
Висновки внутрішньої і зовнішньої рецензії позитивні без зауважень. Розроблені авторами підходи та математичні моделі можуть бути використані у подальших дослідженнях нових матеріалів. Одержані результати відповідають світовому рівню.
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО ПОДАЛЬШЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ.
Пропонується продовжити роботи у даному напрямку з метою дослідження хімічних властивостей нових матеріалів та розробки методик їх аналізу.