Анотація:
МЕТА РОБОТИ - дослідження закономірностей і механізмів структуроутворення в мікро- і наноевтектичних та квазіевтектичних сплавах на основі титану, а також плівкових матеріалах деяких модельних систем; формулювання принципів і шляхів отримання та дослідження таких матеріалів з заданим комплексом властивостей. ОБ’ЄКТ ДОСЛІДЖЕННЯ - закономірності формування структури та її впливу на фізико-механічні властивості двох груп перспективних композиційних матеріалів - природних композитів (сплави систем Ti-Sn і Ti-Si-Sn, Ті-В і Ті-Si-B), у яких структура формується при евтектичній кристалізації, та мікрошаруватих конденсатів (плівки TiN, ТiO2, висоокентропійного сплаву AlCrFeCoNiCuV; конденсати систем Ті/Al і Ti/TiAlSi). МЕТОД ДОСЛІДЖЕННЯ - рентгенівський фазовий аналіз; оптична мікроскопія; скануючи та трансмісійна електронна мікроскопія; Оже-спектроскопія, електронографія, раманівська спектроскопія. Узагальнено закономірності формування мікро- та наноструктурованих станів in situ композитів, у яких зміцнююча фаза формується шляхом евтектичної кристалізації, та мікрошаруватих і наноструктурованих плівкових матеріалів, отриманих осадженням з газової фази; вивчено та проаналізовано їх фізико-механічні властивості; дано оцінку підходам до оптимізації сполучень цих властивостей або отримання екстремально високих значень міцностних характеристик. КЛЮЧОВІ СЛОВА: СТРУКТУРА,ТВЕРДІСТЬ,МІЦНІСТЬ,МЕЖІ ПОДІЛУ, ПЛІВКИ, ЕВТЕКТИКИ.
Опис:
СКОРОЧЕНИЙ ЗМІСТ ВИСНОВКІВ РЕЦЕНЗЕНТІВ.
Підкреслюється актуальність теми, перелічені окремі результати, які заслуговують на увагу. Відзначається високий науковий рівень роботи і безсумнівно важливі для матеріалознавства результати НДР.
ПРОПОЗИЦІЇ ПРО ПОДАЛЬШЕ ВИКОРИСТАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ.
Результати можуть бути використаними для оптимізації структури конструкційних матеріалів з метою отримання максимального рівня їх механічних властивостей.